Echipa

MEMBRI DE ONOARE

GEORGE BANU - Eseist, Profesor Onorific al Departamentului de Studii Teatrale al Universităţii La Sorbonne Nouvelle (Paris III), Membru de onoare al Academiei Române
YUN CHEOL KIM - Preşedintele de onoare al Asociaţiei Internaţionale a Criticilor de Teatru
JONATHAN MILLS -  fost Director Edinburgh International Culture Summit 
SILVIU PURCĂRETE - Regizor
KAZUYOSHI KUSHIDA - Director artistic, Matsumoto Performing Arts Centre
IOAN HOLENDER -  consilier artistic al Metropolitan Opera New York și al Festivalului de primăvară din Tokyo, membru de onoare al Operei de Stat din Viena și al Volksoper Viena
† NOEL WITTS - Profesor universitar Leeds Metropolitan University



CONDUCEREA

CONSTANTIN CHIRIAC - Preşedinte festival
CRISTIAN RADU - Director executiv
IRINA ALBU - Director economic
DANIEL GHEORGHIȚĂ  - Director tehnic
FLORIN ŢICU - Coordonator relaţii cu autorităţile publice şi instituţiile oficiale
VICENŢIU RAHĂU - Selecționer indoor
DAN BARTHA-LAZĂR - Selecționer outdoor
ANDRADA CAZAN - Asistent preşedinte festival, invitaţi speciali
ALEXANDRU CONDURACHE - Editor video coordonator



COMPANII, EVENIMENTE SPECIALE ŞI INVITAŢI

RAMONA HRISTEA - Companii internaţionale
FABIOLA EIDLOTH - Companii internaţionale
DIANA DOBRE - Companii internaţionale
MARIA PETRU - Companii internaţionale
CLAUDIA MAIOR - Coordonator companii româneşti, coordonator Secțiune spectacole-lectură, Coordonator Lansări de carte
DENISA BAR - Companii românești
LUMINIŢA BÎRSAN - Festivalul Universităților de Teatru și Management Cultural, Festivalul Statuilor Vivante, Companii din Republica Moldova
IOANA NISTORESCU - Conferinţe speciale, Expoziții, Platforma de arte vizuale, Therme Forum, Lansări de carte, Secțiunea film
HORVATH HUNOR - Relaţii internaţionale
BOGDAN SĂRĂTEAN - Regizor spectacole-lectură
MARIANA CĂMĂRĂȘAN - Regizor spectacole-lectură
ADRIANA BÂRZĂ CRISTEA - Ateliere
ANCA ARNĂU - Secțiunea Muzică în biserici



ALEEA CELEBRITĂŢILOR

ANDRADA CAZAN
DARIA CIOBANU
FLORIN ȚICU
VICENȚIU RAHĂU
DANIEL GHEORGHIȚĂ
ALIN GAVRILĂ



GALA CELEBRITĂŢILOR

ANDRADA CAZAN
BOBI PRICOP
DARIA CIOBANU
VICENȚIU RAHĂU
SORANA MAIER
DANIEL GHEORGHIȚĂ
ALIN GAVRILĂ
FLORIN COȘULEȚ



PR

SORANA MAIER - PR
SUPERIOR MEDIA - PR
RUXANDRA PREDESCU - PR
ANDREI C. ȘERBAN - Secretar literar
GABRIELA HOGEA - Graphic designer
IORGOIU AMALIA FLORINA - Graphic designer
ANDREI DINU NEAGU - Graphic designer
ADRIAN MATIOC - Editor video 
DARIA CIOBANU - Coordonator tipărituri 
ANDREI VĂLEANU - Editor video & Display multimedia
DANA PÂRVULESCU - Info Desk
ANDRADA MUNTEAN - Info Desk
MARIUS DOMNICA - Afișaj



FOTOGRAFI OFICIALI AI FESTIVALULUI

SEBASTIAN MARCOVICI - fotograf oficial al festivalului
DRAGOȘ DUMITRU - fotograf oficial al festivalului
OVIDIU MATIU - fotograf oficial al festivalului
NICOLAE GLIGOR - fotograf oficial al festivalului
MAXIM SHUZ - fotograf oficial al festivalului
VLAD DUMITRU - fotograf oficial al festivalului
RAREȘ HELICI - fotograf oficial al festivalului
CĂLIN MUREȘAN - fotograf oficial al festivalului



CONFERINȚE SPECIALE ȘI SPECTACOLE LECTURĂ

GEORGE BANU - Moderator conferințe speciale
OCTAVIAN SAIU - Moderator conferințe speciale
CĂTĂLIN ȘTEFĂNESCU - Moderator spectacole lectură
BOBI PRICOP - Moderator spectacole lectură
IOANA NISTORESCU - Responsabil conferințe speciale



FESTIVALUL UNIVERSITĂȚILOR DE TEATRU ȘI MANAGEMENT CULTURAL

LUMINIŢA BÎRSAN
CLAUDIA MAIOR
ADRIANA BÂRZĂ CRISTEA 
FLORIN COŞULEȚ 



PLATFORMA INTERNAȚIONALĂ DE CERCETARE DOCTORALĂ ÎN ARTELE SPECTACOLULUI ȘI MANAGEMENT CULTURAL

OCTAVIAN SAIU
ION M. TOMUȘ
OANA MARIN
ADRIAN STRÂMTU
FLORIN COŞULEȚ 



PUBLICAŢII

CLAUDIA MAIOR - Coordonator Colecția de Cărți a Festivalului Internațional de Teatru de la Sibiu
ION M. TOMUȘ - Editor şef Revista Aplauze, publicaţii speciale



SPONSORSHIP

CRISTIAN RADU - Coordonator relație sponsori
ALINA STOIAN - Implementare relație sponsori
ANDRADA CAZAN - Implementare relație sponsori
CORINA PREDESCU – Asistent implementare proiecte



BILETE

DARIA CIOBANU - Coordonator ticketing
ALINA DAMIAN - Agenţia de bilete 
ȘTEFANIA DOGARIU - Agenţia de bilete 



SUPRATITRĂRI, TRADUCERI SPECTACOLE ȘI INTERPRETARE

CAMELIA OANĂ & MĂLINA POPA - Coordonatoare
TRADUCĂTORI: Sorina Tomulețiu, Iuliana Guillot, Mihaela Iușan, Camelia Oană, Oana Călbăjos, Silvana Prodan, Silvana Vulcan, Sebastian Ispas, Peter Stoica, Teia Brînză, Iulia Dromereschi, George Ionescu, Florin Popescu, Maria Dan, Ana-Blanca Ciocoi-Pop, Robert Nagy-Kulcsár, Mălina Popa, Dragoș Ciobanu, Alina Secară, Ioana Pașcalău, Alina Serota
INTERPREȚI: Camelia Oană, Silvana Vulcan, Mihaela Iușan, Iuliana Guillot, Camelia Tuță, Laura Berceanu, Maria Dan
SINCRONIZARE ȘI SUPRATITRARE: Ioana Ignat, Mălina Popa, Irina Sterpu, Laura Nemeș, Diana Merlan, Alexandra Alexa, Iby Molnos



LOGISTICĂ

ANTONIA MUREȘAN - Cazări | Bilete avion
VALENTIN  TUDOSESCU - Transporturi auto 
LAURENȚIU TUDOSESCU - Transporturi auto 
IONUȚ IORDAN -  Transporturi auto
COSMIN RĂPEANU - Cazări
ŞOFERI: Ilie Nicoară, Aurel Stroe



TEHNIC

DANIEL GHEORGHIȚĂ - Director tehnic
ALIN GAVRILĂ - Coordonator tehnic spații de joc
DORIN PĂRĂU - Coordonator tehnic lumini și sunet
ALEXANDRU UCĂ - Coordonator tehnicieni scenă
CĂTĂLIN VÎLCU - Coordonator online
ȘTEFANIA PRODEA - Coordonator transmisiuni directe
DENISA MUREȘAN - Transmisiuni în direct
ADRIAN RĂZVAN VLAD - Coordonator tehnic expoziţii
RALUCA IOANA PĂTRUȚIU - Expoziții

PERSONAL TEHNIC ŞI DE ASIGURARE A SERVICIILOR LA SCENE (ÎN ORDINE ALFABETICĂ) : Ioan Balea, Bogdan Toma Banea, Camelia Daniela Banu, Petru Băra, Dan Crăciun Dăncășiu, Nicolae Dogaru, Ana Dumitru, Vasile Gligorea, Elena Hărşan, Iliu Gheorghe, Macrea Ion,  Claudiu Mihăilescu, Adriana Moga, Eugenia Moldovan, Nicolae Muntean, Nicolae Pantilimon, Sergiu Pascalau, Mihai Părău, Raluca Ioana Pătruțiu, Bogdan Ropcean, Gheorghiţa Rosalim, Ioan Cristian Sădean, Cătălin Scheau,  Maria Steva, Ionut Stoica, Ovidiu Constantin Trocaru, Mircea Todor,   Anca Vintilă, Adrian Răzvan Vlad, Elena Vlad



RESPONSABILI SPAŢII DE JOC 

ȘTEFAN BUCȘĂ - responsabil spațiu joc Teatrul Naţional „Radu Stanca” Sibiu;
NICOLAE VĂCARIU - responsabil spațiu joc Fabrica de Cultură UniCredit (Sala Faust și outdoor);
OVIDIU COCA - responsabil spațiu joc Fabrica de Cultură UniCredit (Sala Eugenio Barba și Sala Lulu);
CIPRIAN DRĂGHICI -  responsabil spațiu joc Filarmonica de Stat (Sala Thalia);
HORIA SUCIU - responsabil spațiu joc Centrul Cultural „Ion Besoiu”;
OVIDIU STAMBOALĂ - responsabil spațiu joc Sala de sport a Colegiului Național „Octavian Goga”;
ANCA ARNĂU - responsabil spatiu joc Biserica Evanghelică Sf. Ioan, Biserica Romano-Catolică Biserica Ursulinelor, Biserica Franciscană, Biserica Reformată Calvină ;
ALINA COZAC - responsabil spațiu joc Pietonala Nicolae Bălcescu;
RAREȘ SCROB - responsabil tehnic spațiu joc Piața Mare;
MIHAI ISDRAILĂ - responsabil spatiu joc Piața Mică;
IOAN BLAGA - responsabil spațiu joc Piața Habermann;
ALEXANDRU KOȘMAN - responsabil evenimente outdoor;
DORINA TARCEA - responsabil spațiu ateliere Centrul Cindrelul Junii;
ALINA STOIAN - implementare acțiuni parteneri



ADMINISTRATIV

VLAD GEORGE - Şef serviciu administrativ, pază, ISU, SSM
PERSONAL ADMINISTRATIV (ÎN ORDINE ALFABETICĂ) : Elena Dănilă, Simona Dogariu, Ovidiu Fetean, Ioan Gogyi, Mihai Ionescu, Ana Muţiu, Iosif Pantilimon, Elena Pârvulescu,  Lucian Tarcea.



BURSA DE SPECTACOLE DE LA SIBIU

CONSTANTIN CHIRIAC - Președintele Bursei de Spectacole de la Sibiu 
ELIZA CEPRĂZARU - Coordonator 
DENISA MUREȘAN - Relații cu participanții 
VIOLETA BUDULECI - Asistent Coordonator
COSMIN CHIVU - Moderator Conferințe
ADRIANA BÂRZĂ-CÂRSTEA - Moderator „Întâlniri cu mari coregrafi” 
ȘTEFAN TUNSOIU - Responsabil  „Conversații Culturale” 
GABRIELA HOGEA - Graphic Designer
ALIN CHIPĂILĂ - Coordonator tehnic
DAVID BÎC - Responsabil locație și conferințe



THERME ART FORUM: TEATRU ȘI ARHITECTURĂ

CONSTANTIN CHIRIAC
ROBERT HANEA
TATEO NAKAJIMA
YAROSLAVA BABENCHUCK
IOANA NISTORESCU



MICRO – FOLIE, HOTSPOT CULTURAL BRD

ANDREI ȘERBAN - Coordonator



PROGRAMUL DE VOLUNTARIAT

ȘTEFANIA DOGARIU - Coordonator Programul de Voluntariat 
DARIA CIOBANU - Coordonator Programul de Voluntariat 
MAYUMI TANIGUCHI - Coordonator Programul de Voluntariat Japonia și Asistent Programul Internațional de Voluntariat 



JURIDIC & PERSONAL

IRINA CHIOREAN
FLORINA LUNGOCI



CONTABILITATE

SIMONA MUNTIU
GABRIELA CĂLUGĂRU
LIDIA BUCERZAN
MARIA PREDESCU
LUCIAN BUHOI
GEORGETA BARB



PROTOCOL 

LIVIU VLAD
ALINA STOIAN
MIHAELA BARTHA-LAZĂR
TANIA CHIRIAC
DARIA CIOBANU
ARINA BARTHA-LAZĂR
 GEORGE VLAD

ARTISTIC COMPARTIMENT ARTISTIC (ÎN ORDINE ALFABETICĂ): 
Johanna Adam, Sanda Anastasof, Veronica Arizancu, Yannick Markus Odysseus Becker, Ioana Blaga Frunzescu,  Emöke Boldizsár,   Daniel Bucher, Anca Cipariu, Constantin Chiriac, Mihai Coman, Ioana Cosma, Florin Coşulet, Ali Deac, Horia Fedorca, Diana Fufezan, Andrei Gîlcescu, Cristina Ghinieș, Jonas Benedikt Haefner, Raluca Iani,  Alexandru Malaicu, Adrian Matioc, Nicolae Mihoc, Mariana Mihu, Adrian Neacşu,  Cătălin Neghină, Eduard Pătraşcu, Fabiola Petri, Gabriela Pîrlițeanu, Ofelia Popii, Daniel Plier, Corina Predescu,  Cristina Ragos, Viorel Raţă, Marian Râlea, Vlad Robaş, Theodora Paula Gitana Sandu, Ciprian Scurtea, Cristian Stanca, Dana Taloş, Serenela Tălmăcean, Marius Turdeanu, Ștefan Tunsoiu, Iustinian Turcu, Arina Trif, Cendana Trifan, Codruţa Vasiu, Diana Văcaru Lazăr, Pali Vecsei, Liviu Vlad.